Sunday, March 9, 2014

Deser ze skyra i białej czekolady

 
Deserek ze skyra idealnie sprawdzi sie na dziecięcych przyjęciach urodzinowych,elegackich przyjęciach dla dorosłych lub innych uroczystościach rodzinnych.Bardzo prosty do zrobienia.
W Polsce nie dostaniecie islandzkiego skyra ale mozna go zastapić spokojnie naszym serkiem homogenizowanym.Zapraszam serdecznie do wypróbowania!
 

Deser ze skyra i białej czekolady

( na około 15 pucharków o pojemnośći 125ml)

 

 
500g hrein skyr (islandzki produkt mleczny podobny do jogurtu)-można zastąpić polskim serkiem homogenizowanym
400 ml śmietanki kremówki
3/4 szklanki cukru pudru
300g białej czekolady
1 paczka biszkoptów podłużnych
6 łyżeczek żelatyny
1łyżeczka esencji waniliowej
świeży sok z dwóch pomarańczy
 
 
Przygotować jednorazowe plastikowe pucharki o pojemności 125ml.Pokroić każdy biszkopcik na 4 małe kawałeczki i zanurzać każdy w soku z pomarańczy i układać ściśle na dnie każdego pucharka.
Czekoladę białą rozpuścić w kapieli wodnej.Dokładnie wymieszać i zostawić do całkowitego ostygnięcia.
Ubić śmietanę kremówkę na sztywno z połową cukru pudru.Żelatynę rozpuścić z odrobiną wrzącej wody i zostawić do ostygnięcia.Skyr zmiksować z drugą połową cukru i esencją waniliową.Do żelatyny dodać trochę skyrowej masy i rozmieszać.Rozpuszczoną czekoladę połączyć z resztą skyrowej masy.Na koniec wszystkie części ze sobą połączyć,tj,skyr z żelatyną,skyr z białą czekoladą i ubitą śmietaną.
Wyłożyć masę skyrową do pucharków.Na samym wierzachu udekorować kawałeczkiem biszkopta.Schładzać najlepiej przez całą noc w lodówce.Smacznego!!